Всі медичні заклади в Україні отримають бланки листків непрацездатності до 25 серпня 2021 р.

Дата створення: 31 серпня, 11:41
Дата оновлення: Сьогодні, 06:23
Все медицинские учреждения в Украине получат бланки листков нетрудоспособности к 25 августа 2021 г. фото

Згідно повідомлення Міністерства охорони здоров'я, перші 1,2 млн. бланків листків непрацездатності до 6 серпня 2021 р. будуть спрямовані в такі регіони, як: Вінницька, Рівненська, Сумська, Закарпатська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.

У міністерстві уточнили, що всього для медичних установ буде надано 5 318 000 бланків. До 25 серпня 2021 р. Міністерство охорони здоров'я України планує розподілити інші бланки листків непрацездатності по всім медичним закладам країни.

Згідно повідомлення Міністерства охорони здоров'я, кількість бланків для кожного медичного закладу буде визначатись у залежності від тих потреб і завдань, які були визначені департаментами охорони здоров'я.

У МОЗ запевнили, що «всі видані раніше довідки про тимчасову непрацездатність громадяни зможуть обміняти на листки непрацездатності та отримати відповідні виплати від Фонду соціального страхування».

Нагадаємо, що в Україні в період до кінця серпня 2021 р. працює т. зв. перехідна модель. Дана модель передбачає, що електронні листи непрацездатності будуть формуватися в Електронному реєстрі листків непрацездатності. 

Згідно нововведення, пацієнти вже не будуть приносити на роботу паперові листки непрацездатності. Тепер роботодавці мають можливість бачити необхідну інформацію про е-лікарняний своїх співробітників в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на сайті.