«Розумна хімієтерапія» допомагає при агресивній формі раку молочної залози

Дата створення: 07 червня, 13:20
Дата оновлення: 07 червня, 13:42
«Умная химиотерапия» помогает при агрессивной форме рака молочной железы фото

Це допоможе зменшити смертність від страшного захворювання

Нове кон'юговане антитіло сацитузумаб говитекан (sacituzumab-govitecan) — новий тип препарату, в якому антитіло зв'язується з хіміотерапевтичним агентом, щоб принести його безпосередньо до ракової клітини. Такий метод так званої «розумної хімієтерапії» значно збільшує виживання хворих у порівнянні з хімієтерапією при метастатичному потрійному негативному раку молочної залози. А також покращує виживання без прогресування у пацієнтів із метастатичним Her2-негативним раком молочної залози. Про це сказано на конгресі Американського товариства клінічної онкології (ASCO).

За словами президента Італійської асоціації медичної онкології (Aiom) Саверіо Чиньєрі, сьогодні в Італії налічується понад 37 000 людей із метастатичним раком молочної залози. Потрійна негативна форма, на яку припадає 15% діагнозів, є найагресивнішою.

Дослідження ASCENT, представлене в ASCO, показує, що завдяки таргетній терапії можна значно покращити не лише загальне виживання, а і якість життя. На конгресі також були озвучені позитивні результати III фази дослідження TROPiCS-02 на сацитузумаб-говітекан у порівнянні з хімієтерапією, обраною лікарем для пацієнтів з негативним метастатичним раком молочної залози HER2: було виділено статистично значуще зниження ризику прогресування захворювання або смерті на 34%.

— Sacituzumab-govitecan є надзвичайно інноваційним препаратом, який використовує здатність антитіла, здатного націлюватися на конкретні ракові клітини, що приносить із собою потужний хімієтерапевтичний агент. Це дозволяє, з одного боку, підвищити терапевтичну ефективність, з іншого — знизити токсичність, пов'язану з впливом нормальних клітин, — заявив керівник групи молочної залози у відділенні онкології лікарні Сан-Раффаеле в Мілані Джампаоло Бьянкіні, передає ANSA.

І додав, що молекула схвалена американськими та європейськими регуляторами для потрійного негативного метастатичного захворювання. ASCO підтвердил її здатність удвічі знижувати відносний ризик смерті. Результат є безпрецедентним у цьому конкретному типі особливо агресивного раку молочної залози. Новий препарат незабаром планують уже застосовувати у Європі.

Читайте також: Онкологія: які ризики та переваги протипухлинних препаратів