Сигнали очей, які можуть попереджати про рак мозку

Ці симптоми ранньої діагностики можуть врятувати життя
Особливості пухлини головного мозку
Серед усіх форм раку, які можуть уражати організм людини, ця пухлина зустрічається досить рідко і становить 1,6% випадків від усіх ракових захворювань, що діагностуються щороку. На жаль, ця пухлина важко піддається лікуванню: нині п'ятирічне виживання після встановлення діагнозу становить менш ніж 25%.
Пухлина головного мозку складається з аномального зростання клітин на рівні тканин центральної нервової системи, які можуть мати доброякісний або злоякісний характер. Ця пухлинна дегенерація може вражати будь-який відділ центральної нервової системи та призвести до розвитку різних форм раку. Серед них є такі.
Гліома. Являє собою найчастішу форму пухлини головного мозку (40% випадків) і походить від дегенерації гліальних клітин, які продукують мієлін. У більшості випадків це — пухлини, що повільно розвиваються, добре лікуються.
Медулобластома. Злоякісна пухлина, яка характерна для дітей та підлітків. Починається в мозочку, але може швидко мігрувати до інших областей мозку.
Менінгіома. Цей тип пухлини має своє походження на рівні мозкових оболонок, або мембран, які обволікають та захищають мозок. Майже завжди це — доброякісні пухлини з дуже повільним зростанням, поширені у людей похилого віку, особливо жінок.
Первинна лімфома. Пухлина, що походить з лімфоцитів, але яка обмежує свій розвиток центральною нервовою системою. Це — особливо злоякісна та агресивна пухлинна форма, яка в основному вражає імуносупресивних суб'єктів.
Якщо в очах двоїться
Що стосується симптомів, то вони залежать насамперед від локалізації та розмірів пухлинної маси. Оскільки кожна ділянка центральної нервової системи відповідає за певну функцію, саме вона буде уражена захворюванням.
Серед «несподіваних» розладів пухлини головного мозку є такі, що пов'язані із зором. Це — диплопія, або двоїння в очах, помутніння чи втрата бокового зору. При їх появі слід звернутися до лікаря або офтальмолога. Вони спрямують на клінічні обстеження, а подальше лікування допоможе вчасно зупинити хворобу.
Читайте також: Офтальмолог пояснив, як часто треба перевіряти зір