Виразки та плями на зубах — ознаки непереносимості глютену

Дата створення: 09 червня, 12:57
Дата оновлення: 09 червня, 13:08
Язвы и пятна на зубах — признаки непереносимости глютена фото

Він вражає одного зі 100 осіб

Наявність дефектів емалі та поява рецидивних виразок не можна недооцінювати.

— Системне запалення, спричинене нестерпність глютену, може вражати будь-який орган і з будь-яким рівнем тяжкості: від безсимптомних до надзвичайно важких форм як у дітей, так і у дорослих. Не завжди викликає типові шлунково-кишкові симптоми мальабсорбції. Часто воно може виявлятися через інші сигнали, такі як аутоімунне запалення слизових оболонок, наприклад, рота, — пояснює директор операційного відділу харчування Вищого інституту санітарії Італії (ISS) Марко Сілано, цитує ANSA.

За його словами, целіакію, або нетерпність глютену, важко діагностувати. І в цьому можуть допомогти стоматологи. Так, наявність білих плям на емалі зубів можуть свідчити про цю патологію.

— Це пов'язано з тим, що запальні процеси змінюють клітини, відповідальні за вироблення кристалів, що входять до складу емалі. Такі дефекти присутні від 10% до 90% пацієнтів. Ще однією проблемою, яка часто виникає при целіакії, є виразки, що рецидивують, — каже експерт Італійського товариства пародонтології та імплантології (Sidp) Марта Жірауді.

Експерти вважають, що механізм захворювання може бути пов'язаний з дефіцитом поживних речовин, зокрема заліза, фолієвої кислоти та вітаміну B12. І наголошують, що хворі з рецидивним стоматитом або ушкодженням емалі мають пройти ретельне обстеження не лише у стоматологів, а й інших фахівців.

Читайте також: Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти всі зуби здоровими