Комбінація всього двох препаратів може продовжити життя хворим на рак підшлункової залози

Дата створення: 10 червня, 17:04
Дата оновлення: 10 червня, 17:36
Комбинация всего двух препаратов может продлить жизнь больным раком поджелудочной железы фото

Про це свідчить дослідження американських вчених 

Небезпечні пухлини

Нейроендокринні пухлини підшлункової залози є одним з типів раку підшлункової залози. Виявлені на ранній стадії, вони, як правило, виліковні. Але найчастіше це трапляється пізно. Діагностика ускладнюється ще тим, що ці пухлини ростуть повільно і мають здатність виробляти різні речовини, наприклад, пептиди, або гормони — такі як інсулін або глюкагон, що дає симптоми, характерні для інших захворювань.

Такі пухлини лікують хірургічним шляхом, використовуючи також гормональні препарати. У запущеній стадії захворювання застосовують хіміотерапевтичні засоби, зокрема темозоломід. Проте прогноз таких пацієнтів несприятливий.

Американські дослідники з Єльського онкологічного центру та онкологічної лікарні Смілоу в Єльському Нью-Хейвені виявили, що показники виживання без прогресування захворювання може покращити використання комбінації двох препаратів — темозоломіду та капецитабіну.

Обнадійливі результати

Дослідники порівняли ефекти лише темозоломіду з ефектами темозоломіду у поєднанні з капецитабіном. Для цього вони провели експеримент за участю 144 пацієнтів. Як виявилося, комбінація капецитабіну та темозоломіду призводила до вищих показників виживання без прогресування, ніж один темозоломід.

— Комбінація капецитабіну та темозоломіду має бути включена як стандартний варіант лікування у пацієнтів з прогресуючими нейроендокринними пухлинами підшлункової залози, — зазначила професор Єльської школи медицини Памела Кунц, пише Poradnik Zdrowie.

Читайте також:  Рак молочної залози лікуватимуть консервативно: вчені