Продукти, які безпечні для здоров'я, можна вживати після закінчення терміну придатності

Дата створення: 13 червня, 16:17
Дата оновлення: 13 червня, 17:42
Продукты, которые безопасны для здоровья, можно употреблять после истечения срока годности фото

Але тільки в тому випадку, якщо дотримано всіх запобіжних заходів

Щоб не викидати даремно продукти, слід уважно прочитати етикетки на них. Найчастіше виробник свідчить про них не термін придатності, а мінімальний термін зберігання. Іншими словами, навіть після певної дати продукт можна з'їсти без шкоди для здоров'я. Однак це стосується не всіх. У якому разі можна скористатися цим правилом?

Молоко та йогурт

Разом із хлібом вони є найпопулярнішими продуктами у будинках. І при правильному зберіганні можна вживати до декількох днів після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Щоб переконатися у високій якості молока або йогурту, відкрийте та понюхайте їх. Якщо немає характерного кислого запаху, який свідчить про непридатність продуктів, його можна використовувати й надалі.

До речі, деякі британські мережі супермаркетів вже скасували обов'язковий термін придатності у фірмових обгортках молока та йогурту, замінивши їх на м'який мінімальний термін споживання та запропонувавши своїм клієнтам зробити «тест носа» для перевірки хорошої якості офіційно прострочених продуктів.

Яйця

Яйця також можна вживати кілька тижнів після зазначеного на пакуванні терміну придатності. Очевидно, що чим більше часу мине, тим менш свіжим буде яйце, але це не означає, що його більше не можна їсти.

Можно провести невеликий тест, щоб зрозуміти: чи треба яйце викидати? Покладіть його у склянку із водою. Якщо яйце «потоне», значить, воно ще придатне, якщо нахилилося вгору або плаває, без жалю відразу викиньте: воно протухло.

Борошно, консерви, макарони

Сіль, чорний перець, мука, цукор можуть довго зберігатися. Головне стежити, щоб у місцях їх зберігання не з'явилася волога чи дрібні комахи.

Макарони також призначені для тривалого зберігання домашньої комори та можуть зберігатися протягом декількох місяців.

Зрештою, консерви — мариновані овочі, фрукти в сиропі, джеми та інші консерви — залишаються придатними протягом двох років. Головне зберігати їх у щільному пакуванні, у сухому прохолодному місці.

Читайте також: Як видалити пестициди з помідорів за допомогою домашніх засобів