Як зростання впливає на схильність до хвороб

Дата створення: 14 червня, 17:02
Дата оновлення: 14 червня, 17:10
Как рост влияет на предрасположенность к болезням фото

Високі люди наражаються на вищий ризик хвороби Альцгеймера, а низькі — на діабет ІІ типу

У групі ризику

Зростання є потенційним чинником ризику деяких захворювань. Це вдалося довести вченим з американського регіонального медичного центру Rocky Mountain. Вони проаналізували генетичні дані 250 000 осіб, середнє зростання яких становило 176 см. Використовуючи метод зв'язування відомих генів з наявністю хвороби, дослідники прагнули зіставити тисячі генетичних варіантів, які впливають на зростання людини, з більш ніж тисячею симптомів, пов'язаних із хворобою.

— Ми дійшли висновку, що зростання може бути невизнаним фактором ризику для кількох поширених станів у дорослих, — сказав керівник дослідження доктор Шрідхаран Рагхаван в інтерв'ю Medical News Today.

Результати підтвердили попередні дослідження, які показали, що вищим людям легше справлятися з гіпертонією, гіперліпідемією або ішемічними захворюваннями серця. Також було підтверджено зв'язок між вищим зростанням та підвищеним ризиком фібриляції передсердь та варикозного розширення вен. Дослідники додали до списку ризику та кілька інших станів, включаючи шкірні та кісткові інфекції та периферичну невропатію.

Низьким людям слід стежити за рівнем цукру в крові, адже вони схильні до розвитку діабету ІІ типу.

Під контролем

Чому вища людина може наражатися на більший ризик захворювань?

— У деяких випадках асоціації, які ми спостерігаємо, можуть бути пов'язані із біологічними процесами, пов'язаними зі зростанням. В інших випадках цей механізм буде викликаний фізичними ефектами високого зростання, а не біологічним процесом, — пояснив доктор Рагхаван.

Наприклад, кореляція між зростанням та хронічними порушеннями венозного кровообігу нижніх кінцівок може бути пов'язана з фізичною відстанню та різною динамікою тиску у венозній системі кровообігу.

Як результати вчених можуть допомогти запобігти захворюванням? Лікарі вважають, що потрібно контролювати свій стан.

— Це дозволить виявити хворобу на ранній стадії та уникнути таких ускладнень, як виразки та інфекції стоп, — зазначив доктор Медхат Міхаель.

Результати дослідження було опубліковано у журналі PLOS Genetics («Генетика»).

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження