Вчені знайшли ліки проти всіх типів діабету

Це дає надію мільйонам пацієнтів
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 422 млн людей у світі страждають на цукровий діабет. Існує два типи діабету. Діабет І типу є хронічним захворюванням, при якому клітини у підшлунковій залозі не виробляють інсулін. Діабет ІІ типу виникає, коли організм стає нечутливим до інсуліну. Обидва захворювання, якщо їх не контролювати, виникають тяжкі ускладнення. Однак, незважаючи на рекомендовані препарати та дієту, багатьом хворим важко домогтися необхідного рівня глюкози в крові.
Експерти Медичного центру Ізраїльської діаконіси (США) виділили ключовий фермент для синтезу нового класу жирів під назвою FAHFA. Ці ліпіди виробляються в тканинах та впливають на метаболізм. Крім того, допомагають нормалізувати рівень цукру в крові та чутливість до інсуліну.
— Ліпіди FAHFA захищають бета-клітини від імунної атаки та метаболічного стресу. Це може бути корисним як при діабеті І типу, так і ІІ типу. Розуміння регуляції ATGL може призвести до розробки цих корисних ліпідів при метаболічних та імуноопосередкованих захворюваннях, — сказав один з авторів дослідження, доктор Барбара Б. Кан, пише Poradnik Zdrowie.
Дослідження опубліковано у журналі Nature («Природа»).
Читайте також: Знайдено ліки для невиліковної форми діабету: відкриття