Як збільшити щільність кісток у 40 років

Дата створення: 17 червня, 17:47
Дата оновлення: 17 червня, 18:08
Как увеличить плотность костей в 40 лет фото

Це дозволить уникнути остеопорозу

З роками кістки стають дедалі тендітнішими. Передбачається, що після 40–45 років люди починають втрачати близько 1% кісткової маси на рік, що підвищує ризик переломів. Однак цей процес можна уповільнити, якщо дотримуватись таких правил.

1. Займайтеся спортом

Посильні фізичні вправи особливо рекомендуються жінкам старше 45 років. Вони дозволяють зміцнити кісткову систему та захистити її структуру від гормональних порушень. При фізичних навантаженнях виділяються тестостерон і гормон росту соматотропін: перший впливає на нормальне формування кісткової тканини, а другий — на поліпшення їхньої щільності.

2. Дотримуйтесь дієти

Для зміцнення кісток, суглобів і зубів варто вживати продукти, багаті на аскорбінову кислоту, або вітамін С, який бере участь у синтезі колагену.

Джерелами вітаміну С є: помідори, броколі, брюссельська капуста, полуниця.

3. Забезпечте організм кальцієм

Для здорової міцної кісткової системи потрібний кальцій. Для цього достатньо ввести в раціон продукти, багаті на них. Серед них: рослинні олії, риба жирних сортів, насіння та горіхи.

Найбільше кальцій містять:

  • молочні та рибні продукти;
  • риба;
  • яйця;
  • капуста, шпинат;
  • мигдаль, фундук;
  • інжир.

4. Не забувайте про білок

Згідно з дослідженнями, білок, що містить амінокислоти, сприяє потовщенню структурної структури. Він міститься у продуктах тваринного походження: м'ясі, рибі, молочних продуктах, яйцях. Тим, хто дотримується вегетаріанського харчування, слід звернутись до шпинату, квасолі, сочевиці та нуту, насінням, горіхам та цілісним зернам.

Читайте також: Вітамін Е з пальмова олія корисний для посилення імунної відповіді