Чому мозок зберігає пам'ять про страх

Дата створення: 17 червня, 18:34
Дата оновлення: 17 червня, 18:45
Почему мозг сохраняет память о страхе фото

Причина цього — механізм емоції

Американські нейробіологи з Тулейнського університету Медичної школи та Університету Тафтса вважають, що спогади про страх формуються в емоційному центрі мозку — мигдалині.

Дослідники виявили, що стресовий нейротрансмітер, норадреналін, полегшує обробку страху в мозку. Він стимулює певну популяцію гальмівних нейронів у мигдалині для генерації розриву електричного розряду, що повторюється. Це призводить до зміни частоти коливань мозкових хвиль у мигдалині, від стану спокою до збудження, що сприяє формуванню спогадів про страх.

— Якщо вас тримають під дулом пістолета, ваш мозок виділяє норадреналін подібно до адреналіну. Це змінює звичну дію електричного розряду у певних ланцюгах емоційного мозку, що у мигдалині. В результаті мозок переходить у стан підвищеного збудження, яке формує пам'ять страху, — пояснив керівник дослідження, професор клітинної та молекулярної біології Тулейн Джеффрі Таскер, пише Science Daily.

Експерт вважає, що такий механізм емоцій не дає забути травматичного досвіду і цим допомагає в майбутньому не допустити його.

Дослідження опубліковано у журналі Nature Communications («Комунікації про природу»).

Читайте також: Емоції народжуються в серці, а не в мозку