Українська Держприкордонслужба проводить електронну перевірку COVID-сертифікатів

Дата створення: 08 вересня, 09:16
Дата оновлення: 05 листопада, 08:45
Украинская Госпогранслужба проводит электронную проверку COVID-сертификатов фото

Міжнародна електронна система, до якої підключені майже 40 країн та міститься інформація про Covid-сертифікати тепер доступна і українській Держприкордонслужбі. Прикордонники отримали електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder», за допомогою якого вони зможуть визначити такі дані, як: підтвердження вакцинації, негативний результат тесту на Covid-19 та стан одужання від коронавірусу. Про це поінформувала прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

Як уточнюється в повідомленні, програма пристрою дозволяє виявити підроблені і вже недійсні Covid-сертифікати та їх приналежність тій чи іншій людини. Це стало можливим завдяки тому, що всі COVID-сертифікати мають унікальний електронний ідентифікатор і QR-код.

Нещодавно «МП» писала про те, що Україна гармонізує ковід-сертифікати з ЄС та приєднується до загальної системи в цифровому вимірі.

Віце-прем'єр міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров поінформував про те, що в Європейському Союзі було проведено успішне тестування вітчизняних ковід-сертифікатів.

У профільному міністерстві уточнили, що даний проект реалізовується за підтримки Євроделегаціі, Програми EU4Digital і Програми EGAP, що реалізується Фондом «Східна Європа» і фінансується Швейцарією.