Стало відомо, чому організм після 70 років стає крихким

Дата створення: 22 червня, 14:35
Дата оновлення: 22 червня, 14:44
Стало известно, почему организм после 70 лет становится хрупким фото

З віком зростає ризик розвитку раку крові, анемії та інфекційних захворювань

Дослідники з Кембридзького інституту стовбурових клітин Wellcome-MRC (Великобританія) вивчили послідовності 3 579 одноклітинних кровотворних клітин у 10 осіб усіх вікових групах, від немовлят до людей віком від 70 до 80 років.

Виявилося, що у людей до 65 років був широкий спектр червоних і білих кров'яних клітин, що продукуються різними типами стовбурових клітин у їх кістковому мозку. Тоді як люди старше 65 років представляли зовсім іншу картину. Фактично, половина їхніх клітин крові була отримана з 10 або 20 різних стовбурових клітин, що різко скоротило різноманітність клітин крові та мало наслідки для їхнього здоров'я.

Експонентне зростання стовбурових клітин у суб'єктів старше 65 років, таким чином, пояснює процес старіння та ослаблення. Це пов'язано з тим, що раптове зростання стовбурових клітин в організмі пов'язане з раком крові та анемією і робить людей менш стійкими до інфекцій та медичних методів лікування, таких як хімієтерапія.

Крім того, було виявлено, що такі фактори, як хронічне запалення, куріння, інфекція та хімієтерапія, можуть виробляти більше стовбурових клітин із раковими мутаціями.

Залишилося тільки з'ясувати, які фактори можуть уповільнити процес старіння. Та також зрозуміти, як знову виявлені мутації впливають на функцію крові у людей похилого віку, щоб можна було дізнатися, як мінімізувати ризик захворювання та сприяти здоровому старінню.

Читайте також: Стрес прискорює імунне старіння