ВООЗ випускає застосунок для безпечного перебування на сонці

Дата створення: 22 червня, 16:40
Дата оновлення: 22 червня, 16:54
ВОЗ выпускает приложение для безопасного пребывания на солнце фото

Це допоможе уникнути агресивної дії ультрафіолетових променів

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про запуск програми, яка вкаже рівень ультрафіолетових променів, а також необхідні заходи, які потрібно вжити, щоб не наражатись на сонце. Додаток, що називається SunSmart Global UV, був створений у співпраці зі Всесвітньою метеорологічною організацією з урахуванням програми ООН з навколишнього середовища.

— Надмірна дія ультрафіолетових променів є основною причиною раку шкіри. Тому важливо, щоб люди знали, коли та як захистити себе. Використання програми дозволить це зробити,  заявила директор Департаменту ВООЗ з навколишнього середовища, зміни клімату та охорони здоров'я Марія Нейра, пише ANSA.

Для вказівки рівня ризику додаток використовує УФ-індекс, який визначає рівень ультрафіолетового сонячного випромінювання на поверхні землі та виражається за шкалою від 1 (або «Низький») до 11 і вище (або «Екстремальний»).

— Додаток поєднує погодний, екологічний і медичний досвід, щоб допомогти захистити людей від сонця. Воно унікальне тим, що використовує дані загальнонаціональних метеорологічних та УФ-вимірювальних станцій для забезпечення точних показань УФ-індексу, що залежать від місця розташування, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таллас.

Читайте також: Сонцезахисні окуляри можуть захистити від онкологічного захворювання: дослідження