Чим загрожує перенесений у дитинстві бронхіт

Дата створення: 23 червня, 17:37
Дата оновлення: 23 червня, 18:08
Чем грозит перенесенный в детстве бронхит фото

Він збільшує ймовірність появи пневмонії у 2, 18 разів та астми — у 4,5 раза у дорослому віці.

Вчені Мельбурнського університету (Австралія) заявили, що найбільш поширеними захворюваннями легень у 50-річних, які страждали від бронхіту в дитинстві, були астма та пневмонія.

Фахівці здійснили масштабне дослідження. Для цього протягом 46 років спостерігали понад за 3 000 осіб. 47,5% учасників до семи років перехворіли на бронхит один або кілька разів. У 28,1% респондентів був  «неповторний бронхіт», у 18,1% — «незатяжний рецидивний бронхіт» і у 1,3% — «затяжний рецидивний бронхіт». Дослідники виявили, що діти, які мали бронхіт хоча б один раз у віці до семи років, з більшою ймовірністю мали проблеми з легкими в пізнішому віці.

Наступне спостереження виявило, що серед людей, у яких у дитинстві був «рецидивний затяжний бронхіт», ризик отримання діагнозу астми у дорослому віці був у 4,54 раза вищим, а пневмонії — на 2,18% вищим.

— Чим сильнішими й довшими були рецидивні та тривалі епізоди бронхіту в дитинстві, тим вищий був ризик астми та пневмонії у порівнянні з тими, у кого ніколи не було бронхіту, — зазначив керівник дослідження Дженніфер Перре, передає ANSA.

Вчені сподіваються, що результати дослідження допоможуть лікарям запобігти у дітей розвитку таких недуг у дорослому віці.

Дослідження було опубліковано у журналі «Ведучі медичні дослідження» (The BMJ).

Читайте також: Вчені пояснили, чому хворі на діабет найчастіше схильні до раку