Розумний годинник допоможе виявити COVID-19 ще до появи симптомів

Дата створення: 24 червня, 16:49
Дата оновлення: 24 червня, 17:01
Умные часы помогут обнаружить COVID-19 еще до появления симптомов фото

Електронні пристрої, оснащені вбудованими датчиками, дозволяють відстежувати фізичну активність і можуть бути ефективними у виявленні інфекції SARS-CoV-2

Вчені з університетів Ліхтенштейне та Базеля (Швейцарія) провели дослідження, в якому взяли участь 1163 добровольці віком до 50 років. Усім їм запропонували носити браслети AVA, які автоматично записували фізіологічну інформацію кожні 10 секунд протягом ночі. Також учасникам регулярно проводили експрес-тести тромбоцитів на антитіла до COVID-19 незалежно від наявності симптомів.

Спостереження проводили від спалаху пандемії COVID-19 до квітня 2021 року. За цей час було зафіксовано 1,5 млн годин даних про вимірювання фізіологічних параметрів. У 127 осіб, які носили браслет на зап'ясті щонайменше 29 днів, було підтверджено вірус SARS-CoV-2.

Фахівці відзначили значні зміни в організмі як під час інкубації вірусу, так і в період одужання. Крім того, алгоритм виявив близько 68% COVID-19 інфекцій за два дні до появи симптомів.

Вчені вважають, що цей браслет з використанням розробленого алгоритму може бути корисним інструментом для виявлення COVID-19 на безсимптомній та передсимптомній стадіях.

Дослідження було опубліковано у журналі BMJ Open.

Читайте також: COVID-19 може призвести до ускладнень шлунково-кишкового тракту