Тривалий COVID-19 у дітей: перепади настрою та болі в животі

Дата створення: 27 червня, 15:29
Дата оновлення: 27 червня, 16:04
Длительный COVID-19 у детей: перепады настроения и боли в животе фото

У середньому вони тривають близько двох місяців

Симптоми тривалого COVID-19 торкаються чотирьох із десяти дітей, які одужали від коронавірусної інфекції. Вони тривають щонайменше два місяці й часто супроводжуються шлунково-кишковими розладами чи труднощами з концентрацією уваги. Такого висновку дійшли вчені з Копенгагенської університетської лікарні (Данія).

Вони спостерігали за дітьми, починаючи від новонароджених та закінчуючи 14-річними, які мали позитивний тест на COVID-19 з 1 січня 2020 року по 12 липня 2021 року. Потім попросили рідних відповісти на запитання анкети про 23 типові симптоми тривалого перебігу коронавірусу. Паралельно дослідники спостерігали за контрольною групою, учасники якої не мали підтвержений вірус SARS-CoV-2.

Вчені отримали 10 997 відповідей щодо підтверджених випадків коронавірусу та 33 016 відповідей від респондентів контрольної групи. Як показали результати, тривалі симптоми продовжувалися близько двох місяців. Так, серед новонароджених та чотирирічних дітей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, такі ускладнення спостерігалися у 40% пацієнтів. У віковій групі 4–11 років вони становили 38%, а у віковій групі 12–14 років — 46%. У контрольній групі 27%, 34% та 41% відповідно. При цьому ті, хто не перехворів на небезпечну інфекцію, в основному скаржилися на швидку стомлюваність, перепади настрою та труднощі з концентрацією уваги.

— Результати показують, що хоча діти з діагнозом COVID-19 частіше мають тривалі симптоми, ніж діти без попереднього діагнозу, пандемія торкнулася кожного аспекту життя всіх, — зазначив провідний дослідник Селіна Кіккенборг Берг, пише ANSA.

Результати були опубліковані в журналі «The Lancet Child & Adolescent Health» («Ланцет про здоров'я дітей та підлітків»).

Читайте також: Розумний годинник допоможе виявити COVID-19 ще до появи симптомів