Не тільки Coca-Cola: газовані напої без цукру також шкідливі для зубів

Дата створення: 29 червня, 16:37
Дата оновлення: 30 червня, 12:59
Не только Coca-Cola: газированные напитки без сахара также вредны для зубов фото

Такого висновку дійшли вчені з Університету Флориди (США)

Багато людей переконані, що напої без цукру кращі, тому що дозволяють уникнути зайвої ваги та зберегти зуби здоровими. Однак газовані ароматизовані води, лимонади та інші так само як і солодкі, підвищують кислотність у роті, що призводить до руйнування молярів. Такого висновку дійшла команда вчених з Університету Флориди.

Для проведення експерименту відібрали 7 напоїв без цукру, щоб перевірити, чи будуть вони такими ж шкідливими, як і ті, що містять цукор. Як контрольний напій було обрано «Кока-Кола». Фахівці проаналізували кислотність напоїв, яка виявилася нижчою за допустиму межу рН 5,5.

Експерти провели спеціальний тест. Вони замочили здорові кутні зуби у розчині з різними напоями на 24 години, щоб зрозуміти, що відбувається з ними після року споживання таких напоїв. Тести показали травми зубів через розчин кислоти, з яким вони контактували. При цьому, зазначають дослідники, такий самий результат був, коли зуби замочували у солодких напоях. Звідси висновок: усі безалкогольні напої псують емаль та зуби.

Результати були опубліковані в журналі «Фундаментальна наука» (Jada Foundational Science).

Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам