Пародонтит може збільшити ризик виникнення раку ротової порожнини

Дата створення: 04 липня, 15:36
Дата оновлення: 04 липня, 16:08
Пародонтит может увеличить риск развития рака полости рта фото

Велика поінформованість про ці новоутворення має вирішальне значення

У зоні ризику — чоловіки

Пародонтит, або бактеріальне захворювання ясен, може призвести до втрати зубів. Однак якщо його не лікувати, то це також може збільшити ризик розвитку раку порожнини рота, незалежно від таких інших провокаційних факторів, як зловживання алкоголем, наявність папіломавірусної інфекції тощо. До такого висновку дійшли вчені стоматологічної освіти та досліджень Всеіндійського інституту медичних наук Нью-Делі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), рак губи та порожнини рота вражає понад 377 000 людей щорічно. І втричі частіше за чоловіків, ніж жінок. Пухлина рідко трапляється у молодих людей. Як правило, до цього виду утворень схильні люди старше 40 років (95%). Індійські стоматологи вирішили з'ясувати, чи впливає на розвиток  пухлин пародонтит.

Від карієсу до пухлини

В експерименті взяли участь 200 осіб, у 100 з яких діагностували рак роту. У всіх добровольців сфотографували стан здоров'я порожнини рота (бляшка, карієс, наявність пародонтиту та рівень його виразності). Було встановлено, що 72,1% пацієнтів із раком також мали пародонтит високого ступеня тяжкості, тоді як 51,6% осіб у контрольній групі (без онкології) мали легкий періодонтит. Це підтверджує гіпотезу у тому, що пародонтит — один із чинників ризику раку порожнини рота.

— Багато хто не знає, що пусковим механізмом розвитку раку може стати травма чи аномалія слизових оболонок ротової порожнини. Іноді дехто недооцінює цей стан і місяцями не звертається за медичною допомогою. Стоматолог є найбільш підготовленим фахівцем з вивчення слизових оболонок порожнини рота та супутніх захворювань, тому звернення до нього дозволить зберегти не лише гарну усмішку, а й життя, — наголосив експрезидент Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP), професор стоматології Міланського університету Антоніо Каррассі, передає ANSA.

Дослідження було опубліковано в журналі Evidence-Based Dentistry («Доказова стоматологія»).

Читайте також: Пародонтит підвищує ризик серцево-судинних захворювань: стоматологи