Скандинавська ходьба зміцнить серце

Дата створення: 06 липня, 13:41
Дата оновлення: 06 липня, 13:53
Скандинавская ходьба укрепит сердце фото

Вчені вважають, що вона ефективніша за інтервальні тренування

За даними Американської асоціації скандинавської ходьби, ця діяльність активізує 80–90% м'язів, тоді як ходьба і біг лише 40%.

При скандинавській ходьбі працюють додаткові м'язи: дельтоподібні, грудні, живота, передпліччя, підлопаткові трицепси та косі зовнішні м'язи. Використання їх дозволяє спалити калорії на 20% більше у порівнянні зі звичайною ходьбою.

Такого висновку дійшли дослідники з Інституту серця Університету Оттави (Канада) після того, як проаналізували дані 130 пацієнтів, які взяли участь у тримісячній тренувальній програмі. Вони виконували 60 хвилин скандинавської ходьби на критій трасі; 60 хвилин помірних та інтенсивних безперервних тренувань (наприклад, їзда на велосипеді) та 45 хвилин високоінтенсивних інтервальних тренувань (ВІІТ).

Після закінчення програми та періоду спостереження пацієнти виконали два шестихвилинні тести на ходьбу. Їхньою метою була перевірка функціональної ефективності. Виявилося, що всі обрані дисципліни допомогли полегшити симптоми депресії у пацієнтів та покращити якість життя. Однак максимальна функціональна ефективність (19%) спостерігалася у тих добровольців, які практикували скандинавську ходьбу. У той час як у тих, хто виконував тренування ВІІТ, склала 13%, а у тих, хто виконував безперервні тренування у помірному чи інтенсивному темпі, — 12%.

— Наше дослідження показало величезні переваги скандинавської ходьби для покращення фізичного та психічного здоров'я, — наголосив старший автор дослідження, доктор Дженніфер Рід, пише Poradnik Zdrowie.

Результати були опубліковані у виданні Research Quarterly for Exercise and Sport («Щоквартальний журнал досліджень з вправ та спорту»).

Читайте також: Прогулянки допомагають зменшити біль у коліні через артрит