8 симптомів, які можуть вказувати на утворення тромбів

Дата створення: 08 липня, 15:05
Дата оновлення: 08 липня, 15:48
8 симптомов, которые могут указывать на образование тромбов фото

Це підступне захворювання легко сплутати з простою травмою, тому важливо не помилитися і вчасно звернутися до лікаря

Щороку у всьому світі від застійного явища вен помирають до 10 млн людей. Лікарі пояснюють це тим, що більшість не усвідомлюють, що тяжко хворі. Згідно з даними Центрів США з контролю та профілактики захворювань (CDC), кожен четвертий такий хворий вмирає через пізню  діагностику.

Тромбоз небезпечний розвитком емболії, яка обмежує просвіт вени і навіть блокує його. Тому кровотік у вені утруднений, а в деяких випадках неможливий, що може викликати різні симптоми. Коли фрагмент згустку крові відривається від стінки кровоносної судини, він може разом із кров'ю досягати різних внутрішніх органів, що призводить до ішемії, а потім гіпоксії тканин. Це загрожує венозною емболією серця або легень, що може спричинити раптову смерть.

Симптоми тромбозу

Біль у литковому м'язі нагадує м'язовий спазм. Вона не зникає, а посилюється під час руху та ходьби, що аналогічно у випадку з травмою.

Субфебрильний стан, або лихоманка без ознак інфекції. У багатьох людей це може бути єдиним симптомом тромбозу, що розвивається.

Зміна температури тіла в одній нозі, що відчувається при дотику. Це може означати, що у ній утворився потік крові. Такий симптом є результатом запалення в судині та пов'язаного з ним більшого кровотоку в капілярах.

Набряклість, почуття тяжкості, біль в одній нозі. Нога, в якій утворився потік крові, може бути опухлою і почервонілою. Набряк завжди з'являється нижче за згусток крові, найчастіше навколо кісточки. Шкіра також може змінювати відтінок, від блідого до сіро-блакитного.

Біль у грудях. Це характерний симптом тромбоемболії легеневої артерії. Вона супроводжується утрудненим диханням та почуттям тяжкості. Необхідно терміново викликати швидку допомогу, адже може статися раптова зупинка серця.

Оніміння кінцівки чи відсутність чутливості характерно у разі порушення кровотоку судин.

Задишка може вказувати на безліч різних проблем, у тому числі на тромбоемболію легеневої артерії. Саме тому завжди потрібна консультація лікаря.

Проблеми з мовою та зором. Розмите зображення або утруднення мови може бути наслідком порушень кровотоку. При їх появі показано консультацію лікаря, особливо якщо вони супроводжуються іншими можливими симптомами тромбозу.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку