Що станеться, якщо слухати музику після тренування

Дата створення: 11 липня, 12:07
Дата оновлення: 11 липня, 12:44
Что произойдет, если слушать музыку после тренировки фото

Вправи можуть змусити насолоджуватися піснями, які зазвичай не подобаються

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Psychology of Music («Психологія музики»), заняття спортом сприяє виробленню нейротрансмітерів, у тому числі дофаміну, які впливають на задоволення від прослуховування музики.

Вчені провели експеримент за участю 20 студентів університетів віком від 19 до 25 років. Експеримент включав два годинних лабораторних сеанси, що проводяться з інтервалом на тиждень: 12-хвилинний сеанс бігу і сеанс контрольного відпочинку.

Під час обох сесій учасники прослухали 48 невідомих пісень різних жанрів. Їхню симпатію до кожної пісні та рівень задоволення були оцінені за шкалою від «спокійного» до «дуже збудженого». Крім того, почуття та емоції учасників до та після тренування також були оцінені за допомогою тесту, який дозволив виявити рівень дофаміну в оганізмі.

Ціль полягала в тому, щоб зрозуміти, чи змінилося ставлення добровольців до і після тренування. З'ясувалося, що симпатії учасників до музики значно зросли після заняття спортом, незалежно від ритму пісні так того, якою вона була, агресивною чи розслабляючою. Це говорить про те, що вправи можуть змусити оцінити навіть пісні, які зазвичай не подобаються.

Мелодія та фізичні вправи відомі своїми антидепресантними здібностями, тому поєднання цих двох практик може принести подвійну користь.

Читайте також: Спорт допомагає запобігти появі діабету: дослідження