З жовтня цього року в Англії аптекам будуть платити за моніторинг артеріального тиску

Дата створення: 08 вересня, 10:35
Дата оновлення: 05 листопада, 09:41
С октября этого года в Англии аптекам будут платить за мониторинг артериального давления фото

Комітет з ведення переговорів по фармацевтичним послуг (PSNC) оголосив, що отримав додаткове фінансування в якості стимулу для громадських аптек до запуску розширених послуг з виявлення випадків гіпертонії. 23 серпня 2021 р. Комітет з ведення переговорів по фармацевтичним послуг (PSNC) оголосив про укладення угоди з Міністерством охорони здоров'я та соціального забезпечення (DHSC) і NHS England і NHS Improvement (NHSE & I) про фінансування та надання послуг.

Згідно повідомлення Pharmaceutical-journal, послугу надаватимуть аптеки Англії на двох рівнях:

  • виявляти пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском (АТ) серед населення у віці старше 40 років;
  • організовувати 24-годинний амбулаторний моніторинг АТ пацієнтам з підвищеним артеріальним тиском для подальшої передачі результатів лікарям загальної практики.

Згідно з повідомленням для аптек передбачена така оплата:

  • установча плата - в розмірі 440 фунтів стерлінгів (16,3 тис. грн);
  • плата за кожну перевірку АТ - 15 фунтів стерлінгів (557 грн);
  • плата за кожен амбулаторний моніторинг АТ - 45 фунтів стерлінгів (1670 грн).

Крім того, будуть доступні наступні заохочувальні виплати за 3-й, 4-й і 5-й роки 5-річного контракту. Для їх отримання аптеки повинні досягти необхідної результативності.

Переговори також забезпечили угоду з Health Education England, щоб проводити незалежне навчання за призначенням рецептів для місцевих фармацевтів.

Важливо нагадати, що п'ятирічний подібний контракт, про який вперше було оголошено в липні 2019 р, заморозив фінансування аптек на рівні 2,592 мільярда фунтів стерлінгів в рік до 2023/2024 рр.

Проте, в PSNC заявили, що стимули для запуску розширеної служби з виявлення випадків гіпертонії будуть виходити з неосновного фінансування, щоб покрити вартість амбулаторних апаратів для вимірювання артеріального тиску.

Розширена послуга з виявлення випадків гіпертонії - одна з декількох нових послуг, що надаються громадським аптекам. Уточнюється, що з вересня 2021 р. аптеки зможуть надавати нові ліки для додаткових терапевтичних областей, включаючи остеопороз, подагру, серцеву недостатність, глаукому та хвороба Паркінсона. А з січня 2022 р. - аптеки також зможуть надавати розширені послуги щодо програми відмови від куріння після пілотного проекту, який почався в листопаді 2020 р.

Як писала «МП» раніше, кількість людей з діагнозом артеріальна гіпертензія за 30 років виросло в два рази: причини і шляхи вирішення проблеми.

Нове дослідження міжнародної групи вчених показало, що в 2019 р. близько 41% жінок і 51% чоловіків з високим артеріальним тиском не знали, що у них є це захворювання.

Було встановлено, що в цілому близько 53% жінок і 62% чоловіків з артеріальною гіпертензією не отримували належного лікування, оскільки більшість з них не знали про своє захворювання.