Укуси комах: від головного болю до анафілактичного шоку

Дата створення: 12 липня, 14:42
Дата оновлення: 12 липня, 15:05
Укусы насекомых: от головной боли до анафилактического шока фото

Особливо вони небезпечні для хворих на алергію

Укус оси

Оси можуть жалити без видимої причини. Вони не залишають жала у шкірі людини. Іноді оса вводить у шкіру бактерії, що провокує інфекцію. Це часто супроводжується лихоманкою чи збільшенням лімфатичних вузлів. У хворих на алергію на отруту оси може виникнути реакція різного ступеня тяжкості — від великих локальних уражень шкіри до анафілактичного шоку.

Укус шершня

Шершень дуже небезпечний. Він упорскує набагато більше отрути, ніж бджола або оса. Один його укус може викликати сильну, неалергічну токсичну реакцію, симптоми якого частково схожі на симптоми анафілактичного шоку.

Укус мураха

Ознакою укусу однієї мурашки є бульбашка, оточена почервонінням. Поразка горить і свербить. Проте ці симатоми проходять за кілька хвилин. Фолікул, що утворився після укусу, залишається на шкірі максимум три дні. Більш серйозну реакцію провокує одночасна атака багатьох комах. Це може бути пов'язане з сильним свербінням, болем та вторинною інфекцією шкіри. Вона часто вимагає медичної допомоги, але не становить загрози життю.

Укус блохи

Блохи насамперед нападають на ноги. Ураження шкіри сильно сверблять, що викликає розчісування і може призвести до вторинної бактеріальної інфекції. Блохи переносять численні вірусні та бактеріальні захворювання. Тому навіть один укус може бути небезпечний для людини.

Читайте також: Кліщі взимку не менш небезпечні, ніж улітку: вчені