Як дефіцит вітаміну B12 впливає на ходу

Дата створення: 12 липня, 16:44
Дата оновлення: 12 липня, 17:01
Как дефицит витамина B12 влияет на походку фото

Через неврологічні ушкодження вона стає невпевненою та обережною

Вітамін В12, або ціанкобаламін, відноситься до водорозчинних і має універсальну дію. Він підтримує травну, кровоносну та нервову системи.

Ціанкобаламін бере участь у переробленні вуглеводів, жирів та білків, впливаючи на рівень енергії. Він також впливає на синтез серотоніну — нейромедіатора, що має антидепресивну дію.

Вітамін В12 сприяє утворенню еритроцитів, запобігає появі анемії, впливає на синтез РНК та ДНК. І разом з іншими вітамінами перешкоджає відкладенню гомоцистеїну, надлишок якого може завдати шкоди серцю та кровоносній системі.

Оскільки вітамін В12 дуже впливає на нервову систему, його дефіцит може призвести до неврологічних захворювань, таких як парестезія стоп, яка супроводжується поколюванням і почуттям оніміння. Вона з'являється в результаті периферичної нейропатії або пошкодженні нервів.

Відповідно, може змінитися і хода. Проблеми з координацією рухів, пов'язані з дегенерацією спинного мозку, також впливають на рухи. Вони стають невпевненими, повільними та обережними.

Дефіцит вітаміну В12 може виявлятися по-різному, і проблеми з ходою лише одне з них. Серед інших симптомів авітамінозу — порушення чутливості, сечовипускання, м'язової сили, запори та діарея, печіння язика та інші. Тому так важливо вчасно звернутися до лікаря, який на підставі результатів обстеження призначить необхідне лікування.

Читайте також: Дефіцит вітаміну D може спровокувати серцевий напад: дослідження