Тривалий COVID-19: у чоловіків та жінок різні симптоми

Дата створення: 13 липня, 19:10
Дата оновлення: 13 липня, 19:32
Длительный COVID-19: у мужчин и женщин разные симптомы фото

Фахівці компанії Johnson & Johnson проаналізували 35 досліджень про прояви тривалого перебігу коронавірусної інфекції.

Як виявилося, чоловіки найчастіше скаржаться на ниркову недостатність, ендокринні проблеми, шлунково-кишкові розлади та зниження кількості тромбоцитів у крові. Для жінок характерні слабкість, депресія, проблеми з диханням, синдром подразненого кишківника, а також втрата нюху (аносмія) та зміна смаку (дисгевзія).

Жінки менш схильні до ризику тяжкого прояву інфекції. Найчастіше вони страждають від тривалого COVID-19.

— Це дозволяє організму раніше та краще впоратися з інфекцією. Але призводить до більшої модуляційної активності імунної системи, яка здійснюється жіночими статевими гормонами —  естрогенами, — пояснює терапів Леонільда Бонфрате, повідомляє портал La Repubblica.

У людей, інфікованих вірусом Sars-CoV-2, деякі симптоми іноді зберігаються протягом декількох місяців після одужання. Вони проявляються по-різному. У тяжких випадках захворювання може спровокувати сильну запальну реакцію, що загрожує тромбозом, який вражає органі чи тканини.

Більшість досліджень вказують на те, що чим серйозніший перебіг гострої інфекції, тим більше помітно з часом виявляються симптоми.

Мета-аналіз досліджень був опублікований у журналі Current Medical Research and Opinion («Поточні медичні дослідження та думки»).

Читайте також: COVID-19 може спровокувати розвиток діабету