Пет-терапія: коли домашні тварини виступають у ролі лікарів

Це допомагає фізичному та психічному здоров'ю
Абревіатура IAA відома також під англійським виразом «pet therapy», що означає терапію з використанням тварин. Про цілющу дію собак, кішок та інших пухнастих або пернатих друзів відомо з давніх-давен. Так, ще Гіппократ для лікування безсоння та тривоги радив займатися верховою їздою.
Тварини дуже гарні для малюків: не випадково саме дитячий психіатр, американець Борис Левінсон, придумав пет-терапію. Чотириногі друзі сприяють соціальній інтеграції до школи дітей із затримкою розвитку. Дорослість з твариною позитивно впливає на розвиток особистості, самооцінки, впевненості в собі, емпатії та почуття відповідальності.
Домашніх тварин також залучають до лікарень, будинків престарілих та шкіл. Собак, наприклад, використовуються для подолання психологічної травми. Адже сама присутність тварини у стресовій ситуації знижує рівень тривоги, тиск та частоту серцевих скорочень. Фізичний контакт з твариною знижує рівень гормону стресу в крові та заодно збільшує викид в організм ендорфіну та дофаміну, відповідальних за позитивні емоції.
У терапевтичній області застосування тварин у деяких випадках покращує реакцію пацієнтів та зменшує застосування лікарських препаратів.
Читайте також: Собак вчать розпізнавати вірус Covid-19