Люди після 40 років можуть випити два келихи вина на день без шкоди здоров'ю: вчені

Дата створення: 15 липня, 18:08
Дата оновлення: 15 липня, 18:15
Люди после 40 лет могут выпить два бокала вина в день без ущерба для здоровья: ученые фото

Це зменшує ризик розвитку діабету ІІ типу, інсульту та серцевих захворювань

Замість профілактики   

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі The Lancet, споживання алкоголю в помірних кількостях людям середнього віку корисне для здоров'я. Це дозволяє запобігти розвитку діабету ІІ типу, інсульту та серцевих захворювань. Такого висновку дійшли вчені Вашингтонського університету.

Вчені вважають, що помірна кількість алкоголю може підвищити рівень антиоксидантів та ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, що дозволить зміцнити серце. Також алкоголь у невеликих дозах підвищує рівень крові глюкози та адипонектину — гормону, який покращує чутливість до інсуліну, тим самим, захищаючи від діабету ІІ типу.

Фахівці вивчили базу даних Global Burden of Disease, яка містить інформацію про охорону здоров'я та тенденції у всьому світі. Використовуючи її, вони створили модель, щоб розрахувати, коли ризики вживання алкоголю перевищують його переваги. І дійшли висновку, що люди віком від 40 до 64 років безболісно для здоров'я можуть пити до двох стандартних напоїв на день. Люди віком від 65 років можуть випити до 3,5 напоїв на день. Один напій еквівалентний невеликому келиху червоного вина, пляшці пива або чарці віскі.

— Невелика кількість алкоголю знижує ризик деяких станів, поширених у літньому віці, таких як ішемічна хвороба серця та діабет, — пояснюють автори, пише Mail Online.

Ризик для молодих

Якщо людям старше 40 років вчені рекомендують випивати трохи алкоголю щодня, то тим, хто молодший, радять відмовитись від нього. Експерти вважають, що вино для молодих «представляє багато ризиків для здоров'я» та підвищує травматизм.

Чоловікам віком від 15 до 39 років фахівці рекомендують випивати на день не більше 10 мл вина (2 ч. л) або 38 мл пива (невеликий келих) на день. Жінкам допускається випити 0, 273 напої (2 ст. л) або 100 мл пива.

Читайте також: Алкоголь шкідливий не лише у великих дозах, а й у малих: дослідження