Прийом протизаплідних таблеток збільшує ризик розвитку інсульту

Дата створення: 18 липня, 14:53
Дата оновлення: 18 липня, 15:23
Прием противозачаточных таблеток увеличивает риск развития инсульта фото

Такого висновку дійшли нейробіологи з Лозаннського університету (Швейцарія)

Лікарі провели експеримент за участю 179 жінок віком від 18 до 50 років, щоб зрозуміти, які можливі побічні дії викликає прийняття протизаплідних препаратів. 12 учасниц (71,9%) використовували комбіновані оральні контрацептиви (в результаті комбінації синтетичної версії естрогену та прогестерону, двох жіночих статевих гормонів). 57 жінок (39,6%) приймали оральні.

Як показали результати, наймолодші учасниці дослідження страждали від гіперліпідемії, тобто у них спостерігалося збільшення одного або декількох жирів у крові, і були схильні до ішемічного інсульту.

«У цих пацієнтів був інтра- та екстракраніальний стеноз, тобто патологічне звуження просвіту судин. А механізми, пов'язані з інсультом, були частішими серед цієї групи жінок, ніж серед інших», — пишуть експерти у статті, опублікованій у виданні European Stroke Journal (Європейський журнал інсульту).

Також дослідження показало, що жінки, які припинили приймати оральні контрацептиви, значно менше схильні до ризику ішемічних рецидивів протягом наступного року. Виняток становили пацієнтки, що палять.

Відомо, що контрацептиви підвищують ризик венозної тромбоемболії. Крім того, оральні контрацептиви провокують появу ішемічного інсульту та субарахноїдального крововиливу. Аналіз показав, що ті пацієнтки, які приймали системні гормональні контрацептиви, були схильні до ішемічного інсульту та інфаркту міокарда в 1,6 раза більше, ніж інші. При цьому ризик збільшувався за вищих доз естрогену», — наголошують лікарі.

Проведені дослідження не лише допоможуть запобігти появі першого інсульту у молодих жінок, а й не допустити його рецидиву.

Читайте також: Гормональний дисбаланс відіграє ключову роль у формуванні новоутворень: ендокринологи