Захворювання щитоподібної залози у людей віком від 65 років підвищує ризик деменції на 81%

На думку дослідників з Університету Брауна (США), цей процес оборотний завдяки необхідним методам лікування
Щитоподібна залоза відіграє важливу роль у функціонуванні багатьох органів, включаючи серце та мозок. Проте вчені з Університету Брауна виявили, що її захворювання викликають симптоми деменції, які можуть бути оборотними внаслідок лікування. Одним із таких є гіпотиреоз, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів.
Фахівці зробили вибірку даних 7 843 мешканців Тайваню, у яких нещодавно було діагностовано деменцію. При цьому всі учасники не мали попередніх нейродегенеративних захворювань у період з 2006 по 2013 рік. Експерти порівняли результати добровольців з аналізами жителів, які не мали гіпотиреозу або гіпертиреозу. Як виявилося, люди старше 65 років з гіпотиреозом були схильні до деменції на 81% частіше, ніж молоді. Крім того, ризик розвитку деменції збільшується більш ніж утричі за наявності захворювань щитоподібної залози, які потребують замісного лікування гормонами.
У разі гіпертиреозу стану, при якому щитоподібна залоза виробляє занадто багато гормонів, збільшується метаболізм, що викликає втрату ваги. Дослідження 133 добровольців з таким діагнозом виявило відсутність будь-якого зв'язку між цим захворюванням та деменцією.
Читайте також: Гіпотиреоз: кава не завада рідким лікам