Цей тропічний плід ефективніший за ліки проти ракових клітин у 1000 разів

Дата створення: 19 липня, 13:18
Дата оновлення: 19 липня, 14:14
Этот тропический плод эффективнее лекарства против раковых клеток в 1000 раз фото

Він блокує зростання деяких специфічних пухлин

Фахівці Університету Пердью (США) провели дослідження, під час якого встановили, що екстракти листя гравіоли усувають ракові клітини щонайменше шести видів пухлин. Особливо вони ефективні проти клітин раку передміхурової залози та панкреатиту.

Гравіола, або так зване «сметанне яблуко», росте в тропічних лісах Африки, Південної Америки та Південно-Східної Азії. Вона містить вітаміни С та антиоксиданти, які сприяють зміцненню імунної системи та знищують вільні радикали. Гравіолу використовують для приготування соків та смузі, а також у деяких харчових добавках.

Дослідження американських вчених показало, що дві сполуки, що містяться в насінні, вибірково знищують клітини раку товстої кишки та за своєю ефективністю перевершують такий протипухлинний антибіотик, як адріаміцин, у 1000 разів.

Експерти також виявили, що екстракти листя гравіоли усувають ракові клітини, як мінімум, у шести видах раку та особливо ефективні проти клітин раку передміхурової залози та панкреатиту.

Екстракт гравіоли також, мабуть, діє на клітини раку товстої кишки та молочної залози, залишаючи здорові клітини незайманими, чого не вдається досягти при хімієтерапії. Інші лабораторні дослідження показали, що екстракти гравіоли можуть убивати певні типи ракових клітин печінки.

Однак поки що немає доказів того, що використання фруктового екстракту допомагає вилікувати або запобігти розвитку пухлин у людей. Крім того, згідно з деякими дослідженнями, гравіола може спричинити деякі побічні дії, серед яких нервові зміни та рухові розлади. Тому лікарі радять не вживати її як лікувальний чи профілактичний засіб.

Дослідження було опубліковано у Journal of Natural Products («Журнал натуральних продуктів»).

Читайте також: Досить не їсти м'ясо двічі на тиждень, щоб зменшити ризик розвитку раку на 10%