Чому діти повинні грати у шахи

Дата створення: 19 липня, 14:00
Дата оновлення: 19 липня, 14:14
Почему дети должны играть в шахматы фото

Це допомагає їм прораховувати всі ризики

Навчання дітей грі у шахи підвищує ймовірність того, що вони зможуть надалі прораховувати всі ризики з позитивним результатом для себе.

Такого висновку дійшли вчені Університетів Монаша та Дикіна (Австралія) після того, як провели дослідження за участю 400 підлітків віком від 15 до 16 років, які ніколи не грали у шахи. Навчивши їх грати, вчені спостерігали за когнітивними здібностями юнаків упродовж року.

Результати показали, що у хлопчиків розвинулося нижче неприйняття ризику, вони отримали найкращі оцінки з математики та покращили свої навички логіки та раціонального мислення. Австралійські дослідники кажуть, що шахи є ідеальною грою, яка дозволяє продемонструвати тонку межу між позитивним та непотрібним ризиком. Так, іноді принесена в жертву фігура дозволяє противнику прийняти рішення, яке може закінчитися для нього поразкою. Однак іноді такий підхід може бути згубним у грі.

У житті є речі, які також включають певний ризик. Наприклад, зміна роботи або початок відносин із партнером. Не всі ризики однакові. І найбільш успішними людьми є ті, які розуміють, на які з них потрібно йти у певний час. Шахи можуть стати чудовим способом навчання цій навичці, стверджують експерти.

Читайте також: Діти, які багато часу проводять в смартфонах і телевізорі, дурнішають