Дієтолог пояснив, які кавові звички сприяють швидкому старінню

Дата створення: 19 липня, 17:00
Дата оновлення: 19 липня, 17:16
Диетолог объяснил, какие кофейные привычки способствуют быстрому старению фото

Цей ароматний напій має цілющі якості. Але лише у разі його правильного споживання

Кава містить антиоксиданти й має протизапальну дію. Згідно з деякими дослідженнями, він може навіть продовжити життя. Його противники стверджують, що через кофеїн він викликає звикання, а чорний колір кави надає зубній емалі жовтого кольору. Генеральний директор NY Nutrition Group (Нью-йорська група з харчування), дієтолог Ліза Московіц пояснює, які кавові звички сприяють старінню.

1. Кава замість сніданку

Багато людей заміняють сніданок чашкою кави.

— Це може погіршити харчування шкіри та тіла, що загрожує раннім в'яненням, — каже Ліза Московиць, цитує Poradnik Zdrowie.

І рекомендує готувати сніданок зі свіжими фруктами, цільним зерном та горіхами або насіння, тобто набіром, повним клітковини та антиоксидантів.

2. Ви п'єте каву вдень та вночі

Фахівці в один голос заявляють: найкраще пити каву вранці. Навіть якщо кофеїн не надто збуджує вас, це не означає, що варто споживати цей напій перед сном або вночі.

— Кофеїн є стимулятором, який за умови вживання перед сном заважатиме адекватному відпочинку. Поганий сон може завдати шкоди регенерації, імунній системі, настрою, енергії, метаболізму, що сприяє швидкому старінню організму, — пояснює Московиць.

3. Вибираєте каву, а не воду

Недостатнє зволоження відбивається як на зовнішньому вигляді шкіри, а й у загальному стані здоров'я. Якщо ви п'єте каву частіше, ніж воду, це загрожує зневодненням.

— Нестача гідратації може негативно вплинути на травлення, метаболізм і навіть суглоби, — попереджає лікар.

4. Тягнетеся до неправильних добавок

Якщо ви віддаєте перевагу чорній каві, то все чудово. Але якщо любите додавати всілякі добавки, такі як цукор або молочні вершки, це може вплинути на появу зайвої ваги, яка є провісником багатьох важких захворювань, таких як атеросклероз або діабет ІІ типу.

Читайте також: Кава захищає від інсульту: дослідження