Не лише вітамін D покращує настрій та лікує від депресії

Дата створення: 19 липня, 17:20
Дата оновлення: 19 липня, 17:27
Не только витамин D улучшает настроение и лечит от депрессии фото

Аналогічні властивості має B6

Вітамін B6 сприяє засвоєнню магнію, бере участь в обмінних процесах та регулює роботу нервової системи. Харчові добавки з ним також можуть вплинути на настрій. Такого висновку дійшли вчені з Університету Редінга (Великобританія).

Вони провели дослідження за участю 300 осіб. Одним з них були призначені добавки вітаміну B6 або B12, що значно перевищують добову дозу, що рекомендується. Іншим — плацебо. Як показали результати, вітамін B12 мав невеликий ефект у порівнянні з плацебо. А приймання вітаміну В6 супроводжувався зменшенням почуття тривоги у добровольців. Так, аналізи показали, що в учасників, які його отримували, було підвищено вироблення ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти), хімічної речовини, яка блокує імпульси між нервовими клітинами в мозку.

— Функція мозку заснована на тонкому балансі між збуджувальними нейронами, які несуть інформацію, та гальмівними нейронами, які запобігають витіканню активності. Останні теорії пов'язують розлади настрою та деякі інші нервово-психічні стани з порушенням цього балансу, часто у бік підвищеного рівня активності мозку. Вітамін B6 допомагає організму виробляти специфічний хімічний месенджер, який пригнічує імпульси в мозку, — пояснює провідний дослідник, доктор Девід Філд, цитує Poradnik Zdrowie.

Багато продуктів, включаючи тунця, нут, деякі фрукти та овочі, містять вітамін B6. Проте, дози їх не такі високі. Тому для покращення настрою краще застосовувати харчові добавки із цим вітаміном. Однак доктор Філд підкреслює, що добавки самі по собі не здатні впливати на мозок так само сильно, як антидепресанти. Але поєднання їх із терапією може значно допомогти у лікуванні депресії.

Також читайте: Вітамін D може захистити молодих людей від колоректального раку