Два серйозні ускладнення COVID-19 можна визначити по очах

Дата створення: 21 липня, 13:28
Дата оновлення: 21 липня, 13:29
Два серьезных осложнения COVID-19 можно определить по глазам фото

Інфекція може викликати напругу в очах та зміну зору

Більшість людей, які перенесли коронавірус, одужують протягом кількох тижнів. Але навіть легкі симптоми під час COVID-19 не означають, що ускладнення не виникнуть. Наслідки інфекції можуть проводити безліч різних систем організму. Хворі, що часто одужали, скаржаться на втому, задишку, безсоння. Деякі — на біль у грудях, запаморочення, шум у вухах чи зміни запаху та смаку. Також можуть виникнути проблеми із зором.

За словами клінічного директора Асоціації оптометристів, доктора Пітера Хемпсона, через довгий час після інфекції виникають офтальмологічні проблеми із зором, такі як напруга очей та зміна зору.

— COVID-19 може спричинити згустки крові та призвести до тих же ускладнень, що й при діабеті та гіпертонії, наприклад, ушкодженні сітківки очей, або ретинопатії, — каже Пітер Хемпсон, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Лікар підкреслює, що коли сітківка позбавляється кисню через затикання, розрив або витік кровоносних судин, це викликає ускладнення, пов'язані з пошкодженням поля зору або погіршенням його гостроти. За таких симптомів слід звернутися до окуліста, який призначить відповідне лікування.

Читайте також: Офтальмолог пояснив підступність розвитку глаукоми