Серотонін не впливає на розвиток депресії: вчені

Дата створення: 21 липня, 16:33
Дата оновлення: 21 липня, 16:56
Серотонин не влияет на развитие депрессии: ученые фото

Ця теорія може призвести до скасування депресантів, від побічних ефектів яких страждають тисячі людей

Вважають, що низький рівень серотоніну, який також називають «гормоном гарного настрою», викликає депресію. Проте британські вчені вважають такий підхід надмірно спрощеним. І ставлять під сумнів використання антидепресантів.

— Тисячі людей страждають від побічних ефектів антидепресантів. Але кількість виписаних рецептів продовжує зростати, — каже керівник дослідження, професор психіатрії Університетського коледжу Лондона Джоанна Монкріфф, повідомляє Poradnik Zdrowie.

Вчені проаналізували дані десятки тисяч пацієнтів, серед яких були як здорові, так і хворі на депресію. Фахівці порівняли рівні серотоніну та продуктів його розпаду в крові та рідинах мозку. Виявилося, що різниці у їхніх рівнях між здоровими та хворими людьми не було.

Дослідження рецепторів та транспортера серотоніну виявилися дуже суперечливими. Високий рівень серотоніну спостерігався у хворих на депресію. Експерти пояснюють це тим, що вони приймають антидепресанти, які спричиняють такий ефект.

Як виявилося, зміна дієти, коли з раціону виключалася амінокислота, необхідна для вироблення серотоніну, також не викликала депресії. Це засвідчили дослідження сотень здорових добровольців. Невеликі підтвердження цього спостерігалися лише у 75 хворих, які мають генетичну схильність до цього психічного розладу.

Крім того, вчені розглянули взаємозв'язок між стресовими подіями та депресією. Якщо раніше вважалося, що стрес викликає зменшення серотоніну і, відповідно, викликала депресію, то тепер експерти сумніваються в цьому. І вважають, що зниження активності «гормону щастя» ніяк не пов'язане з депресією.

Читайте також: Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження