Знайдено білок, який регулює рівень цукру в крові та допомагає уникнути його стрибка: відкриття

Дата створення: 21 липня, 18:12
Дата оновлення: 21 липня, 18:18
Найден белок, который регулирует уровень сахара в крови и помогает избежать его скачка: открытие фото

Це дозволяє відмовитися від інсулінотерапії, що спричиняє побічні ускладнення

При діабеті бета-клітини підшлункової залози не виробляють достатньо інсуліну або не виробляють його зовсім. Хворі змушені регулярно вводити штучний інсулін, щоби вижити.

Але інсулінотерапія має низку недоліків. Дозу складно розрахувати, а передозування може спричинити гіпоглікемію, що загрожує втратою зору, судомами та навіть смертю. Та й саме приймання інсуліну спричиняє серйозні метаболічні серцево-судинні зміни.

Вчені із Женевського університету (Швейцарія) кілька років працюють над альтернативною терапією на основі білка S100A9. Вони з'ясували, що цей білок може значно покращити обмін речовин без інсуліну і позбавити необхідності його вводити.

Професор Коппарі ідентифікував білок S100A9, який регулює рівень цукру в крові, ліпіди та кетони без побічних ефектів інсуліну. Цей білок діє в печінці та активує рецептор TLR4, який розташований на мембрані деяких клітин. Це означає, що його не потрібно вводити до клітин печінки, що дозволяє використовувати простий спосіб введення шляхом ін'єкцій.

Вчені вивчили аналізи крові хворих на діабет і виявили у них невелике збільшення білка S100A9. Вони вважають, що його додаткове запровадження дозволяє поліпшити механізм компенсації. І планують спершу тестувати білок S100A9 разом із низькими дозами інсуліну, але надалі це робити лише в особливих випадках.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження