Вчені пояснили, чому розмовляти із собою корисно для здоров'я

Дата створення: 25 липня, 15:39
Дата оновлення: 25 липня, 16:39
Ученые объяснили, почему разговаривать с собой полезно для здоровья фото

10 хвилин саморефлексії на день захищає від деменції та хвороби Альцгеймера

Здатність вести діалог із собою сприяє аналізу та є профілактичним засобом зниження і запобігання деменції. Про це свідчить дослідження англійських вчених, яке було опубліковано у журналі Neurology.

Термін «позитивна розмова із самим собою» належить до практики м'якого та чуйного спостереження за емоціями, думками та діями. Якщо ви, наприклад, опинилися в складній ситуації на роботі, слід запитати себе, чим саме викликаний дискомфорт. Здатність заспокоїтися і проаналізувати дозволяє краще зрозуміти причини та наслідки прийнятих рішень.

Дослідники Лондонського університету (Великобританія) схиляються до думки, що саморефлексія сприяє зниженню рівня гормону стресу, кортизолу. Щоразу, під час його генерації, ми перебуваємо у стані стресу, що негативно відбивається на пам'яті та психічному здоров'ї. Уриваючи негативну розмову з самим собою, ми, таким чином, можемо полегшити симптоми депресії, а також уникнути погіршення когнітивних функцій. З цієї причини звичка розмовляти з собою щодня протягом 10 хвилин може виявитися корисною для здоров'я.

— Поки немає ефективних методів профілактики деменції. Таким чином, виявлення інших захисних факторів може стати необхідним, — зазначив керівник дослідження доктор Харрієт Демніц-Кінг, цитує портал Green Me.

І стверджує, що позитивна розмова з самим собою дуже важлива для тих, хто страждає на деменцію. І навіть якщо немає таких проблем, то подібна звичка допоможе запобігти хворобі Альцгеймера і жити менш напруженим життям.

Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції