Чоловічий біологічний годинник важливий для in vitro: дослідження

Біологічний вік батька не є незначним, коли йдеться про шанси мати дітей. У випадку, коли партнерові понад 40 років, а жінці — 35–40 років, процедура запліднення «в пробірці» зазнає невдачі, вважають фахівці Центру фертильності CReATe (Канада)
Шанси на успіх
Вчені дійшли такого висновку після того, як відстежили майже 19 000 циклів екстракорпорального запліднення. Для цього вони скористалися анонімними даними Управління із запліднення та ембріології людини. Предметом аналізу став взаємозв'язок між віком матері та віком батька, коли використовувалися процедури ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) та ІКСІ (інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїдів), де для підтримки запліднення сперматозоїди вводяться безпосередньо в яйцеклітину.
Виявилося, що жінки, партнери яких не старше 40 років, мають більше шансів народити живу дитину в результаті процедури in vitro. Вік донора сперми не мав значення, якщо жінка була молодше 35 років або старше 40 років. Ситуація змінювалася, якщо вік партнерки був від 35 до 40 років. Якщо її партнерові був старший за 40 років, то шансів на успіх процедури значно зменшувалося.
— Вік чоловіка має більший вплив, коли жінці віком від 35 до 40 років. Успіх народження дитини знижується з 32,8% для батька віком до 35 років до 27,9% для батька віком від 40 до 44 років. Для партнерів чоловічої статі віком понад 55 років рівень народжуваності склав 25%, — каже один з авторів дослідження, професор Гіта Наргунд, цитує портал Gazeta.pl.
Іншими словами, похилого віку батька знижує шанси на народження дитини у жінок, які проходять процедуру in vitro.
Вік має значення
— Наші результати доводять, що фертильність є також чоловічою проблемою. Вік жінки, звичайно, відіграє велику роль під час ЕКЗ, але не варто зосереджуватися виключно на її біологічному годиннику, — кажуть експерти з Мережі з фертильності Великобританії (Fertility Network).
Вчені пояснюють, що з роками змінюється якість не лише яйцеклітини, а й сперми. Тому здатність яйцеклітини жінки відновлювати пошкодження ДНК сперматозоїдів є вирішальною. До 35 років яйцеклітина зазвичай легко справляється з більш неякісними сперматозоїдами від старшого партнера, але потім ці здібності зникають. Після 40 років яйцеклітина має більше проблем із відновленням генетичного ушкодження у спермі.
Читайте також: Чоловіки-велосипедисти повинні періодично стояти на педалях: вчені