Сон голяка корисний для здоров'я: вчені

Дата створення: 26 липня, 17:58
Дата оновлення: 26 липня, 18:19
Сон голышом полезен для здоровья: ученые фото

Він дозволяє зменшити метаболічні проблеми

Поліпшує фертильність чоловіків

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Diabetes Care («Лікування діабету»), нерегулярний сон може збільшити рівень цукру і холестерину в крові, а також викликати ожиріння та гіпертонію. Сон голяка дозволяє зменшити ці метаболічні ризики.

Згідно з іншим дослідженням, яке було опубліковано в журналі Human Reproduction («Репродукція людини»), нічний відпочинок без білизни покращує фертильність у чоловіків. Вчені провели дослідження за участю 656 чоловіків, які лікувалися від безплідності. Було виявлено, що ті респонденти, які носили так звані труси боксери у вигляді шортиків, мали вищу кількість сперматозоїдів, ніж ті, хто носив спідню білизну, що обтягує. Це говорить про те, що чим менше білизна обтягує в зоні геніталій, тим більше воно сприяє виробленню насіннєвої рідини. Крім того, саме вночі в організмі циркулює тестостерон, і його вироблення може бути знижено, якщо температура тіла занадто висока.

Любовний засіб

Сон голяка також корисний для жінок. Він знижує ризик розвитку дріжджових інфекцій. При цьому покращується стан шкіри. Адже саме вночі відбувається процес її регенерації. А поганий сон перериває цей процес, активізуючи гормон стресу. В результаті шкіра може стати сухою, тьмяною або схильною до акне.

У пар, які сплять голяка, виробляється окситоцин, або так званий «гормон кохання». Він підвищує почуття потягу партнерів та знижує рівень тривоги та стресу.

Однак лікарі, говорячи про користь сну голяка, підкреслюють, що дуже важливо дотримуватися правил гігієни.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань