Знайдено амінокислоту, яка уповільнює старіння

Дата створення: 27 липня, 13:42
Дата оновлення: 27 липня, 14:40
Найдена аминокислота, которая замедляет старение фото

Дослідники з Університету Сан-Паулу (Бразилія) виявили, що таурин протидіє окислювальному процесу

Організм людини виробляє потенційно токсичні побічні речовини, звані вільні радикали. Надлишок їх може зашкодити внутрішні структури клітин. Радикали, блокуючи їх правильне функціонування, викликають окислювальний процес, що супроводжується розвитком багатьох хронічних захворювань. Добавки із таурином можу уповільнити цей процес.

Таурин є природною речовиною, яка виробляється в деяких тканинах тварин і людей, особливо в печінці та жовчі. На думку бразильських учених, він важливий для здоров'я центральної нервової системи, імунітету, зору та фертильності.

Вони провели дослідження за участю 24 жінок віком від 55 до 70 років. Усіх респондентів поділили на дві групи. Учасниці першої групи щодня приймали три капсули таурину по 500 міліграмів протягом 16 тижнів, тоді як другий — плацебо.

Експерти проаналізували маркери окислювального стресу у зразках крові, зібраних до та після дослідження. І виявили у респонденток першої групи збільшення антиоксидантного ферменту супероксиддисмутази (SOD) у групі таурину майже на 20%. Дослідники пояснюють тим, що цей фермент захищає клітини від шкідливих реакцій вільних радикалів. Тим часом у групі плацебо спостерігалося його зниження на 3,5%.

— Запобігання накопиченню вільних радикалів, яке відбувається природно зі старінням, ймовірно, запобігає серцево-судинним захворюванням, діабету та гіпертонії, — зазначила професор Школи фізичного виховання та спорту Рібейрао Прету Еллен де Фрейтас, цитує портал Green Me.

Результати дослідження показали, що окислювальний стрес можна контролювати за допомогою харчових добавок. Водночас вчені наголошують на ефективності здорового способу життя. Так, збалансоване харчування, що з регулярними фізичними вправами, мають вирішальне значення продовження молодості.

Читайте також: Як стрес відбивається на стані шкіри