Ослаблення хвата руки вказує на схильність до серцевих та онкологічних захворювань

Дата створення: 27 липня, 15:48
Дата оновлення: 27 липня, 16:08
Ослабление хвата руки указывает на предрасположенность к сердечным и онкологическим заболеваниям фото

Поліпшити його допоможуть фізичні вправи

Сила хвата — це рухова здатність, яка запускається групою м'язів та передпліч. Вчені Міжнародного інституту прикладного системного аналізу в Лаксенбурзі (Австрія) виявили, що зниження сили хвата може бути пов'язане зі смертністю, серцевими захворюваннями та раком.

Експерти провели дослідження, щоб визначити, від яких чинників залежить сила зчеплення. При цьому вони враховували стать, вік та ріст учасників експерименту. Сила зчеплення у кожному випадку оцінювалася на основі середнього значення двох тестів, отриманих у результаті виміру за допомогою динамометра. У групі учасників віком 20–29 років середня сила хвата становить 46 кг для чоловіків та 29 кг для жінок. Вона значно знижена до 39 кг та 23,5 кг у людей віком від 60 до 69 років. На основі цих даних, дослідники дійшли висновку, що сила захоплення нижче середнього значення може вказувати на вищий ризик смерті.

— Якщо сила охоплення пацієнта нижча за допустимий поріг, то це має стати сигналом для лікаря про проведення додаткових аналізів та подальшого обстеження, — зазначив демограф Сергій Щербов, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Співавтор дослідження Соня Спітцер вважає, що люди повинні тренувати свою силу хвату, щоб знизити ризик смертності.

— Дуже слабкий хват може бути показником інвалідності, тому що він показує низьку м'язову силу, що пов'язано з вищим ризиком смерті, — пояснив Спітцер.

І зазначила, що «здоровий спосіб життя та фізичні вправи, як і раніше, є найкращими способами підтримки доброго здоров'я».

Читайте також: Скандинавська ходьба зміцнює серце та допомагає боротися з депресією