Перші ознаки хвороби Альцгеймера можна діагностувати за 17 років до розвитку

Дата створення: 01 серпня, 14:14
Дата оновлення: 01 серпня, 14:22
Первые признаки болезни Альцгеймера можно диагностировать за 17 лет до ее развития фото

Для цього достатньо зробити аналіз крові

Хвороба Альцгеймера — це тип деменції, який вражає багатьох людей похилого віку і викликає розлади пам'яті, мислення і поведінки. Поки що немає препаратів, здатних уповільнити прогресування цього розладу. Тому рання діагностика має велике значення. Вчені провели дослідження та виявили, як за аналізом крові дізнатися схильність до хвороби Альцгеймера за 17 років до її прояву.

Для цього експерименту вчені розробили спеціальний датчик, який може ідентифікувати білкові біомаркери, які погано згортаються, у крові протягом 17 років до появи клінічних симптомів захворювання. Проведення аналізів крові на потенційних біомаркерах дозволило виявити зв'язок із ризиком розвитку клінічних патологій.

Зразки крові були взяті між 2000 та 2002 роками, а потім заморожені. Учасники експерименту, вік яких був від 50 до 75 років, не страждали на деменцію. Лікарі спостерігали за ними протягом 17 років. За цей час у 68 добровольців розвинулася хвороба Альцгеймера. Їхні аналізи крові порівняли з аналізами 240 респондентів із контрольної групи.

Було виявлено, що неправильне згортання крові вказує на схильність до деменції задовго до її перших симптомів. У міру прогресування захворювання неправильне згортання білкових біомаркерів викликає характерні відкладення в мозку, які називаються бляшками, які збираються між нейронами та порушують клітинну функцію.

Крім того, дослідники виявили, що концентрація білка гліального волокна (GFAP) може вказувати на захворювання за 17 років до клінічної фази. Об'єднавши неправильне згортання та концентрацію GFAP, фахівці змогли ще більше підвищити точність тесту у безсимптомній фазі.

Дослідження було опубліковано в Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association («Журнал хвороби Альцгеймера та деменції»).

Читайте також: Як миття посуду може захистити від деменції