Біологічний вік, а не дата народження, визначає здорове довголіття

Біологічний вік, а не дата народження, визначає здорове довголіття

У довгожителів, які зберегли працездатність розуму і тіла, біологічний вік нижчий за метричний

Вік — лише число

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) довели, що прискорене біологічне старіння організму пов’язане зі зниженням фізичної підготовки та погіршенням когнітивних функцій. Це означає підвищений ризик захворювань та смерті до досягнення 90 років. Інакше кажучи, здорове довголіття визначається біологічним віком, а чи не метричним.

Вчені проаналізували медичні дані 1813 жінок похилого віку, яким було від 70 до 72 двох. І спостерігали їх до 90-річного віку, тобто до смерті.

— Люди похилого віку добре знають, що вік — це лише число, яке може не бути показником стану їхнього здоров’я. Ми називаємо його періодом здоров’я людини, — каже провідний дослідник, доктор Школи громадської охорони здоров’я та наук про довголіття людини Герберта Вертхайма Андреа Лакруа

Для суспільства, що старіє

Епігенетичний, або біологічний, вік не є синонімом метричного. Він залежить не від року народження, а від біологічного віку клітин, тканин та органів. Якщо біологічний вік обганяє метричний вік, це означає значний ризик розвитку серцево-судинних захворювань, хвороб Паркінсона та багатьох інших.

Прискорення епігенетичного віку є одним із показників того, чи старіють люди швидше, чи повільніше, ніж їх метричний вік. У цьому дослідженні він був розрахований з використанням епігенетичних годинників (цей метод оцінки віку заснований на метилюванні ДНК). У дослідженні використовувалися чотири години: AgeAccelHorvath, AgeAccelHannum, AgeAccelPheno та AgeAccelGrim.

Дослідники зазначили, що п’ять-вісім років епігенетичного прискорення віку пов’язані з 20–32% зниженням шансів дожити до 90 років у добрій фізичній формі та повністю функціональному мозку.

«Результати показують, що епігенетичне прискорення віку (прискорене біологічне старіння) може бути корисним біомаркером, який допомагає оцінити функціональне та когнітивне старіння жінок похилого віку», — пишуть вчені в журналі JAMA Network Open («Відкриті медичні дослідження»).

Фахівці сподіваються, що їх відкриття дозволить підтримати здоров’я населення якнайбільше, особливо в умовах країн, що швидко старіють. Так, згідно зі статистикою, тільки в США до 2050 року проживатимуть 7,6 млн людей похилого віку, що вчетверо більше, ніж у 2016 році.

Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Недбалий зовнішній вигляд вказує на тяжку депресію: лікарі
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Експерт пояснив, чому жінки після 40 років мають труднощі в особистому житті
Зниження рівня естрогену та прогестерону в організ...
Реклама