Вчені назвали ліки, які знижують смертність від COVID-19 на 20%

Дата створення: 01 серпня, 15:12
Дата оновлення: 01 серпня, 15:27
Ученые назвали лекарство, которое снижает смертность от COVID-19 на 20% фото

Ефективність баріцитинібу підтверджена вісьмома дослідженнями

Вчені провели дослідження, щоб оцінити використання баріцитинібу у лікуванні пацієнтів, госпіталізованих через коронавірусну інфекцію. Баріцитініб застосовується при лікуванні ревматичного артриту і є інгібітором янус-кіназ (JAK1 та JAK2).

Інгібітори януск-кінази (JAK1 та JAK2) дуже важливі для функціонування імунної системи. Вони є медіаторами передачі сигналу для цитокінів та факторів росту, що беруть участь у процесі гемопоезу. І впливають на формування запалення в організмі та імунну відповідь.

Група дослідників провела метааналіз попередніх восьми рандомізованих випробувань DT інгібіторів JAK у пацієнтів, які лікувалися від коронавірусу у лікарнях. Пацієнти були розподілені в одну з груп: до неї входили як хворі з регулярним доглядом, так і зі стандартним доглядом і приймали 4 мг баріцитинібу один раз на добу перорально протягом 10 днів до виписки.

З 4148 пацієнтів, які отримували баріцитиніб, 514 осіб (12%) померли протягом 28 днів. Це набагато менше, ніж при попередньому лікуванні, коли ризик смертності становив 57%.

— Ці рандомізації свідчать про те, що інгібітори JAK (насамперед, баріцитиніб) знижують смертність у пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, приблизно на п'яту частину, — наголошують фахівці, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Дослідження фінансувалося UK Research and Innovation («Дослідження та інновації у Великій Британії») та Національним інститутом досліджень у галузі охорони здоров'я та було опубліковано в журналі The Lancet.

Читайте також: Як віруси COVID-19 з носа потрапляють у мозок