Батьки маленьких дітей до 5 років можуть уникнути тяжкого перебігу COVID-19

Перехресна застуда забезпечує невеликий імунітет до нового коронавірусу
Захист від вірусу
Дорослі часто підхоплюють ГРВІ дітей. Чи означає це, що перехресна застуда може принести якусь користь? Експерти відповідають ствердно.
Епідеміологічні дані показують, що у маленьких дітей із COVID-19 рідше, ніж дорослих, виникають тяжкі симптоми, тому їх рідко госпіталізують. Чому це відбувається? Вчені посилаються на перехресний імунітет. Буває, що у випадку з близькими мікроорганізмами імунна система розпізнає новий збудник і реагує на нього так, як на знайомий. Фахівці припускають, що саме більш рання дія коронавірусів, відмінних від SARS-CoV-2, які так часто заражають дітей, дає їм певний імунітет до інфекції та захищає їх від тяжкого перебігу COVID-19.
Застуда — це вірусне захворювання, що викликається різними патогенами, у тому числі коронавірусами (10–15%), а також риновірусами (50%) та іншими типами вірусів, такими як аденовіруси, віруси Коксакі, віруси парагрипу, парвовіруси, RSV (респіраторно- синцитіальний вірус) та ентеровіруси.
Вчених цікавило, чи переходить перехресний імунітет дітей до їхніх батьків.
Вакцинація не виключається
Одна з гіпотез полягає в тому, що люди, які перенесли кілька простудних захворювань останні кілька років, можливо, вже мають деякий імунітет до COVID-19.
— Це дозволяє їм або не заразитися, або трохи передати інфекцію, — каже кардіолог із дослідницького відділу Kaiser Permanente Northern California в Окленді Метью Соломон, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Щоб перевірити цю гіпотезу, вчений очолив команду дослідників, які проаналізували медичні дані понад 3 млн пацієнтів.
Порівнювалися кілька груп: дорослі з дітьми віком 0–5 років, дорослі з дітьми віком 6–11 років, доросли з дітьми віком 12–18 років та дорослі, які проживають без дітей.
Аналіз даних показав, що люди з маленькими дітьми (до 5 років) рідше хворіють на важкий COVID-19, ніж інші. Очевидно, це було з вірусами застуди, які їхні діти приносили додому з дитячого садка. Батьки маленьких дітей найчастіше «підхоплюють» вірус.
Результати цього дослідження показали, що дорослих, які живуть без дітей і перенесли COVID-19, госпіталізують на 49% частіше, і вони потрапляють у відділення інтенсивної терапії на 76% частіше, ніж пацієнти з COVID-19, у яких є діти до 5 років.
— Наявність маленьких дітей не забезпечує абсолютного захисту від COVID-19. Але такий ефект є, — каже лікар Соломон.
Це може бути однією з причин, чому люди переносять COVID-19 так по-різному.
Дослідники нагадують, що найкращим способом досягнення імунітету до коронавірусу сьогодні є вакцинація, у тому числі вакцинація дітей.
Результати дослідження було опубліковано у журналі «Праці Національної академії наук» (PNAS).
Читайте також: Вчені назвали нові симптоми після тривалого COVID-19