Післяобідній сон збільшує ризик гіпертонії

Дата створення: 03 серпня, 12:02
Дата оновлення: 04 серпня, 17:50
Послеобеденный сон увеличивает риск гипертонии фото

Особливо він небезпечний для людей молодших 60 років

Інсульт і гіпертонія — це два серйозні стани. Інсульт виникає через порушення кровопостачання мозкової тканини. Гіпертонія характеризується високим артеріальним тиском (від 140 мм/рт. ст).

Вчені з лікарні Сяньян Центрального Південного університету (Китай) виявили, що полуденний сон збільшує ризик інсульту та гіпертонії.

Вони проаналізували дані Британського біобанку про стан здоров'я 358 451 особи. Усіх їх поділено на групи залежно від частоти напівобідньої дрімоти: «ніколи/рідко», «іноді» та «зазвичай».

Як виявилось, у людей, які мали звичку спати протягом дня, ризик гіпертонії збільшувався на 12%, а інсульту — на 24% у порівнянні з тими, хто не відпочивав. При цьому ризик гіпертонії у пацієнтів віком до 60 років підвищувався до 20%, тоді як у респондентів віком від 60 років — на 10%.

А от у тих, хто любить подрімати в обідню перерву, ризик гіпертонічного ризику збільшувався на 40%. І хоча не можна сказати, що саме денна дрімота викликає ці серцево-судинні порушення, все ж таки вона призводить до нічного безсоння, яке погіршує стан здоров'я.

Дослідження було опубліковано в журналі Hypertension («Гіпертонія»).

Читайте також: Літні люди, які сплять вдень, схильні до деменції