Що відбувається з мозком під час сну

Дата створення: 04 серпня, 15:41
Дата оновлення: 04 серпня, 16:03
Что происходит с мозгом во время сна фото

Поки ми спимо, мозок активує патерни, які, зливаючись один з одним, посилюють колишні переживання. Чим сильніша реактивація, тим яскравішими будуть спогади

Вченим давно відомо, що повільні коливання та «веретена сну» (раптові удари в коливальній активності мозку, тривалість яких коливається від пів секунди до двох секунд) відіграють основну роль у формуванні та збереженні спогадів.

Дослідники з Бірмінгемського університету (Великобританія) спільно з німецькими колегами виявили, що саме поєднання цих двох рухів «відкривають» вікна, під час яких реактивуються життєві переживання, тим самим допомагаючи цементувати спогади в мозку.

— Нашим основним засобом зміцнення спогадів під час сну є реактивація переживань, засвоєних під час неспання, що дозволяє нам зміцнити їх у довгостроковій пам'яті, — пояснює професор Бернхард Старезіна, цитує портал Green Me.

Вчені виявили складну систему взаємодії в мозку, яка дозволяє посилити цю реактивацію, пов'язану з повільними коливаннями.

— Наше дослідження проливає світло на функцію сну для пам'яті у людей і наголошує на важливості регулярних ритмів сну для цього, — додає дослідник Томас Шрайнер.

До цього дослідження було мало наукових доказів про здатність людського мозку реактивувати спогади під час сну. Науковці розробили інноваційні тести. Вони запропонували учасникам експерименту ознайомитись з інформацією перед сном. Коли вони спали, їхня мозкова активність фіксувалася за допомогою електроенцефалограм. Після того, як вони прокинулися, вчені попросили їх згадати інформацію, вивчену перед сном.

Результати виявили засвоєння матеріалу (або вже прожитого досвіду) під час чергування повільних коливань сну. Крім того, способи переплетення цих двох різних видів діяльності мозку можуть надати нам інформацію про інтенсивність реактивації та, отже, передбачити рівень консолідації пам'яті в людському розумі.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань