Вчені знайшли спосіб, як «оживити клітини»: відкриття

Дата створення: 05 серпня, 12:50
Дата оновлення: 05 серпня, 13:07
Ученые нашли способ, как «оживить клетки»: открытие фото

Це дозволить збільшити кількість органів для трансплантації

Вчені Єльського університету (США) розробили методику відновлення клітин. Це дозволить збільшити кількість органів для трансплантації. Експеримент, проведений на свинях, показав, що за годину після смерті клітини «оживають».

За допомогою спеціалізованої машини та синтетичної рідини, яка транспортує кисень та інші компоненти протягом години після зупинки серця, вченим вдалося частково «оживити» органи свині. Це призвело до того, що через шість годин після експерименту було відновлено деякі ключові функції клітин серця, печінки, нирок та інших органів.

Як зазначає дослідник Ненад Сестан, у той момент, коли серце перестає битися, органи починають набухати, кровоносні судини руйнуються, а кровообіг блокується. Під час експерименту кровообіг повернувся, завдяки чому органи «відновилися».

Технологія OrganEx, яку дослідники використовували в експерименті, дозволила (у порівнянні з традиційними рішеннями) «зберегти цілісність тканин, знизити смертність клітин та відновити окремі молекулярні та клітинні процеси у багатьох життєво важливих органах». Вчені сподіваються, що ця система дозволить збільшити кількість органів, що трансплантуються. Це дозволить використовувати органи, взяті після вилучення життєзабезпечення, у донорів із тяжкими, незворотними ушкодженнями головного мозку.

Теоретично можливо, щоб система використовувалася для відновлення тільки що померлої людини. Однак для цього прийдеться провести ще чимало досліджень. Поки вчені сподіваються, що незабаром технологію OrganEx можна буде застосувати як медикаментозну терапію.

Читайте також: Серцево-судинна допомога людям похилого віку