Чому при гіпотиреозі мучать головні болі

Дата створення: 05 серпня, 16:07
Дата оновлення: 08 серпня, 12:07
Почему при гипотиреозе мучают головные боли фото

При цьому захворюванні спостерігається болісне здавлювання структур головного мозку

За статистикою, гіпотиреоз вражає до 5% дорослих. Його причиною є менше вироблення гормонів щитоподібної залози, що негативно впливає на роботу багатьох органів.

До ранніх симптомів цього захворювання відносяться втома, пригнічений настрій та почуття холоду — здебільшого руки та ноги прохолодні. При прогресуванні гіпотиреозу з'являються подальші симптоми, пов'язані з уповільненням обміну речовин. Серед них — набір ваги, запори (уповільнена перистальтика кишківника), набряки, сухість шкіри, випадання волосся та головний біль.

— Уже в 90-х роках ХХ століття вчені стверджували, що у 35% пацієнтів, у яких вперше було діагностовано гіпотиреоз, протягом двох місяців розвиваються різні по виду та тяжкості головні болі: від звичайних легких та до двосторонніх, — пояснює ендокринолог кафедри діабетології Університету Миколи Коперника (Польща) Шимон Сувала, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Також дослідження показують, що такі хворі схильні до ризику розвитку мігрені. Вчені пояснюють це тим, що при гіпотиреозі спостерігається здавлювання структур головного мозку, що спричиняє підвищену чутливість ноцицепторів, які реагують на біль.

— Майже в половині випадків ефективна замісна терапія при гіпотиреозі допомагає досягти зникнення больових симптомів, — запевняє лікар.

Читайте також: Гіпотиреоз: кава не завада рідким лікам