Вчені довели, що щастя не пов'язане із матеріальним успіхом

Дата створення: 08 серпня, 16:46
Дата оновлення: 08 серпня, 16:47
Ученые доказали, что счастье не связано с материальным успехом фото

Це підтверджують проведені дослідження мозку

Буддійський монах Матьє Рікар, автор книги «Щастя: посібник з розвитку найважливішої навички життя», вважається найщасливішою людиною у світі. Це довели вчені Вісконсинського університету (США), які провели поглиблені дослідження галузі мозку, які відповідальні за позитивні емоції.

Експерти запросили взяти участь у своєму експерименті людей з усього світу з різними професіями, віком, багатством. 76-річний Матьє Рікар також погодився, щоб йому зробили електроенцефалограму, приєднавши до голеної голови 256 електродів. Як виявилось, префронтальна кора головного мозку буддиста відрізняється максимальною високою активністю. Тож якщо максимальний рівень позитивних емоцій було зафіксовано лише на рівні 0,30, то в буддиста він становив 0,45.

— Аналіз показав, що мозок ченця має надмірну активність у лівій ділянці префронтальної кори у порівнянні з правою. Це дає йому максимальну схильність до щастя та низьку схильність до негативу, — зазначив керівник дослідження, нейробіолог Річард Девідсон, передає портал Mangia Vivi Viaggia.

Як відомо, діяльність лівої префронтальної кори пов'язана з почуттям щастя. У той час як негативні емоційні стани позначаються на стані правої префронтальної кори. Вчені виявили, що «щасливий мозок» мали не найуспішніші люди на землі, а позитивно налаштовані.

Проаналізувавши результати, експерти наголосили, що ті, хто практикували медитації, налаштовані на співчуття, змогли трансформувати анатомію мозку. Вони підвищували рівень позитивних емоцій, що спостерігалося у лівій префронтальній корі. І знижували активність у правій префронтальній частці, пов'язаній з депресією, і навіть домоглися зменшення активності мигдалини (область мозку, що зі страхом і гнівом).

— Жодного порівняння з іншими! Тільки доброта та альтруїзм змусять нас жити у світі із самими собою, — ділиться своїм рецептом щастя Матьє Рікар.

Читайте також: Медитація здатна позбавити від головного болю не гірше за парацетамол